Kule lekkoatletyczne

STRONA, KTÓREJ SZUKASZ NAJWIDOCZNIEJ NIE ISTNIEJE

STRONA GŁÓWNA

Pchnięcie kulą to wymagająca dyscyplina lekkoatletyczna. Ciężar stalowej kuli w połączeniu z właściwą techniką oraz formą pchnięcia umożliwia rzut na właściwą odległość, jednak początki treningów mogą być wyjątkowo trudne i nierzadko prowadzić do kontuzji. Najważniejsza w pchaniu kulą jest technika, która wymaga jednoręcznego wypchnięcia kuli lekkoatletycznej, bez przekroczenia granic wyznaczonego obszaru koła. Początkowe ćwiczenia w pchnięciu kulą można realizować na nieco lżejszych egzemplarzach, umożliwiając doskonalenie właściwego ułożenia dłoni, barków, tułowia oraz nóg. Panie korzystają z kul lekkoatletycznych stalowych o masie 4 kg, zaś panowie używają kul cięższych, ważących 7,26 kg.

Kula lekkoatletyczna stalowa – budowa

Wysokiej jakości kula lekkoatletyczna powinna być wyprodukowana ze stali i pokryta specjalistycznym lakierem proszkowym, który zabezpiecza powierzchnię kuli przed korozją i uszkodzeniami, a jednocześnie zwiększa komfort chwytu oraz eliminuje ryzyko wyślizgnięcia się kuli z dłoni. Wysokiej klasy kula lekkoatletyczna stalowa powinna być doskonale wyważona, idealnie leżeć w dłoni oraz nie wyślizgiwać się z niej w trakcie rzutu. Gdy trenujemy w hali sportowej i nie mamy możliwości używania ciężkiej, twardej kuli stalowej, świetną alternatywą na okres ćwiczeń są kule lekkoatletyczne wykonane z materiału syntetycznego.

Kule lekkoatletyczne w sklepie Kalsport

W ofercie hurtowni Kalsport znajdą Państwo szeroki wybór kul lekkoatletycznych dla zawodowców i amatorów. Oferujemy kule o różnych wagach i rozmiarach, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dostępne są również kule treningowe, które są idealne dla początkujących zawodników oraz dla osób, które chcą poprawić swoją technikę rzutu.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Przypominanie hasła

Jeśli tego maila użyto do rejestracji w naszym serwisie, wyślemy Ci na niego link do zresetowania hasła.