Dyski lekkoatletyczne

Aktywne filtry

Rzut dyskiem stanowi dyscyplinę lekkoatletyczną, przyciągającą coraz większe grono entuzjastów. W ramach tej konkurencji, korzysta się z dysku lekkoatletycznego, wyrzucanego z obszaru o średnicy 2,5 m. Otaczająca to koło siatka ma 4 m wysokości, a wylot długości 6 m. Uznaje się rzut dyskiem za prawidłowy, gdy dysk spocznie na fragmencie koła o kącie 40 stopni. Dystans rzutu mierzy się za pomocą specjalistycznej taśmy mierniczej, a zwycięstwo zapewnia najdłuższy wyrzut. Aktualny rekord globu wynosi 74,08 m i został ustanowiony w 1986 roku. Polski rekord przypisany jest Piotrowi Małachowskiemu, który w 2013 roku osiągnął odległość 71,84 m.

Dysk lekkoatletyczny - budowa

Dysk lekkoatletyczny składa się z tarczy drewnianej, otoczonej metalowym pierścieniem. Rozmiar dysku zależy od płci rzutnika. Dyski kobiece mają średnicę 180-182 mm, podczas gdy dyski męskie - 219-221 mm. Intrygujące jest to, iż rzut dyskiem zyskał popularność już w czasach starożytnych. W ówczesnej Grecji, podczas zawodów sportowych używano dysków zrobionych z ołowiu, marmuru bądź brązu, o masie od 6 do 7 kg. Przy takiej wadze dysków lekkoatletycznych, rekord w rzucie wynosił 30 metrów.

Dyski lekkoatletyczne w sklepie Kalsport

Przy wyborze dysku lekkoatletycznego istotne jest skupienie na technice wyrzutu, precyzji oraz sile ramienia. Współcześnie dyski mają wagę od 1 do 2 kilogramów i stosuje się je w konkurencjach dla kobiet i mężczyzn, zarówno w kategoriach juniorów, jak i seniorów. Z uwagi na takie obciążenie, warto już podczas treningów dostosowywać swoją metodę i styl rzutu do konkretnej masy, a także ćwiczyć z dyskiem zbliżonym do tego wykorzystywanego w trakcie zawodów. W naszym asortymencie znajdziesz dyski lekkoatletyczne wykonane z twardej gumy oraz stali. Zaletami naszych dysków są odpowiednia waga, rozmiar oraz wysoki poziom trwałości. Dyski lekkoatletyczne oferowane w hurtowni Kalsport posłużą przez wiele lat, a dodatkowo można jej kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Przypominanie hasła

Jeśli tego maila użyto do rejestracji w naszym serwisie, wyślemy Ci na niego link do zresetowania hasła.